Bajky z bajku - zápisky z cyklocest

Tipy na cyklistické cestopisy 2020

Vánoce se nezadržitelně blíží a mnozí z vás přemýšlejí, co nadělit svým blízkým nebo i sobě pod stromeček. A co třeba vedle cyklovýbavy a všelijakých potřebných udělátek pořídit jako vánoční dárek i nějaký pěkný cyklistický cestopis? Nabízíme pět tipů na knihy, které vyšly v tomto roce.
Ivan Burkert: Větrným Pobaltím do Petrohradu
Deníkové zápisky z již čtvrté autorovy cesty po Evropě na vysokém kole. Tentokrát se vydal na 3 629 kilometrů dlouhou trasu přes slovenské hory, východní Polsko, pobaltské republiky a část Finska až do ruského Petrohradu.
Nakladatel: Ivan Burkert, vázaná, 280 stran

Anna Dejmková: Cesto(do)pis: Na kole v hidžábu i pyžamu
Na kole z Prahy přes Balkán do Istanbulu, odtud přes Gruzii a Arménii do Íránu a pak z Kazachstánu napříč Čínou do Pekingu. Šest tisíc kilometrů, desítky zalepených duší, hektolitry pozvání na čaj, jeden Pátek, miliony hvězd, tisíc absurdit a na sto kouzelných dědečků. Pojeď se divit, radovat, vztekat, děkovat a žasnout, láká autorka.
Nakladatel: Kalich, brožovaná, 232 stran

Ivo Paulík a kol.: Na kole po Slovensku
170 nejkrásnějších cyklotras u našich východních sousedů nabízí bedekr vydaný v edici Ottův atlas. Ivo Paulík s kolegy vytipovali 500 zajímavostí, které doprovází 700 fotografií.
Nakladatel: Ottovo nakladatelství, vázaná, 352 stran

Tadeáš Šíma: Na kole přes Afriku
Přes hory, pouště, savany i tropické lesy putoval Tadeáš Šíma na cestě z Prachatic do Maroka a odtamtud po západním pobřeží Afriky až do Kapského Města. Čím vším se během 7 měsíců a 13 000 kilometrů stal, jaké lidi potkal, co zažil v písku a větru uprostřed saharských dun, proč s sebou vezl i násadu od krumpáče, potkal v pralese vysněného slona a co zjistil o tmě, které se odjakživa bál?
Nakladatel: Host, vázaná, 327 stran

Markus Maria Weber: Coffee to go v Togu
Jednoho dne hodil německý poradce v podnikání Markus Maria Weber svou zajištěnou existenci přes palubu, sedl na kolo a vyrazil přes 26 zemí až do afrického státu Togo. Projel odlehlé východoevropské vesnice, nepřístupný guinejský deštný prales, v Libérii podloudně pronikal přes uzavřené hraniční přechody, a to všechno jen proto, aby si odpověděl na dvě otázky: kdo jsem a existuje coffee to go v Togu?
Nakladatel: Marco Polo, vázaná, 416 stran